Tarihçe

You are here:

Kuşlar uçar, balıklar yüzer ve çocuklar oynar

Tarihçe

Oyun Terapileri Enstitüsü Mehmet Teber öncülüğünde kurulmuş bir sivil girişimdir.

Enstitüler bir üniversiteye bağlı ya da bağımsız bir kuruluş olarak genellikle araştırma yapan, gerektiği durumda öğretime de yer veren eğitim kurumlarıdır. Oyun terapileri alanı dünyada 1900’lü yıllarda yaygınlaşmaya başlarken ülkemizde özellikle 2010 yılından sonra kullanılmaya başlamıştır. Terapi alanının yaygınlaşmasına karşı bu alanda yapılan akademik araştırmalar kısıtlı kalmıştır. Henüz ülkemizde oyun terapisi alanında bir sempozyum düzenlenmemiştir. Birçok ekolü içeren oyun terapisi ekolünün yaygınlaşması için daha birçok çalışmanın yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda alan standartlardan mahrumdur. Etik ilkelerde netleşmeyen yerler vardır. Oyun Terapileri Enstitüsü tüm bu ihtiyaçlara karşılık vermek amacıyla Mehmet Teber öncülüğünde kurulmuştur. Fikirsel temelleri 2015 yılında atılan enstitümüzün, kurumsal çalışmaları 2017 yılında başlamış, Temmuz 2019 tarihinde enstitü mekanının kiralanması ile çalışmalar hız kazanmıştır. 7 Ekim 2019 tarihinde Dünya Çocuk Günü’nde resmi açılışı yapılarak faaliyetlerine başlamıştır.

Kuşlar uçar, balıklar yüzer ve çocuklar oynar

Hakkımızda

Oyun Terapileri Enstitüsü Mehmet Teber öncülüğünde kurulmuş bir sivil girişimdir.

Enstitüler bir üniversiteye bağlı ya da bağımsız bir kuruluş olarak genellikle araştırma yapan, gerektiği durumda öğretime de yer veren eğitim kurumlarıdır. Oyun terapileri alanı dünyada 1900’lü yıllarda yaygınlaşmaya başlarken ülkemizde özellikle 2010 yılından sonra kullanılmaya başlamıştır. Terapi alanının yaygınlaşmasına karşı bu alanda yapılan akademik araştırmalar kısıtlı kalmıştır. Henüz ülkemizde oyun terapisi alanında bir sempozyum düzenlenmemiştir. Birçok ekolü içeren oyun terapisi ekolünün yaygınlaşması için daha birçok çalışmanın yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda alan standartlardan mahrumdur. Etik ilkelerde netleşmeyen yerler vardır. Oyun Terapileri Enstitüsü tüm bu ihtiyaçlara karşılık vermek amacıyla Mehmet Teber öncülüğünde kurulmuştur. Fikirsel temelleri 2015 yılında atılan enstitümüzün, kurumsal çalışmaları 2017 yılında başlamış, Temmuz 2019 tarihinde enstitü mekanının kiralanması ile birlikte çalışmalar hız kazanmıştır. 7 Ekim 2019 tarihinde Dünya Çocuk Günü’nde resmi açılışı yapılarak faaliyetlerine başlamıştır.

art008
sqr021-col1
sqr021-col2

Kuşlar uçar, balıklar yüzer ve çocuklar oynar

Our mission

We consectetur adipiscing elit tempor incididunt ut labore. Wondering ipsum dolor sit amet? We consectetur adipiscing ipsum nulla glavrida elit tempor incididunt.

Our values

art008
sqr021-col1
sqr021-col2
ba-008
sqr031-col1
sqr031-col2

Why work with us

Faucibus orci luctus – ut pharetra augue. Nullam non sapien quam. Nullam egestas, elit a viverra malesuada. In det nulla amet glavridsa reprehend!

Trusted by the world’s leading companies