Akreditasyon

You are here:
Akredite Eğitimciler (OTE-E)

OTE, akreditasyon sürecinin ilk çıkış aşamasında akredite eğitimcileri belirlerken, 3 ana başlık altında yer alan kişileri akredite eğitimci olarak kabul etmiştir. Zaman içinde bu eğitimcilere ek olarak OTE-E kriterlerini tamamlayan kişiler de bu listeye eklenecektir.

Akredite Süpervizörler (OTE-S)

OTE-E listesinde yer alan yabancı eğitimcilere ek olarak, bir ekolün uluslararası süpervizörlük kriterlerini veya OTE-S kriterlerini tamamlamış aşağıda yer alan isimlerden alınan bireysel ve grup süpervizyonları akredite olarak kabul edilmektedir.

Nasıl Oyun Terapisti Olunur?

Ülkemizdeki üniversitelerde ruh sağlığı ile yakından ilgili temel olarak üç bölüm vardır. Bunlar, eğitim fakültelerine bağlı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) bölümü, fen-edebiyat fakültelerine bağlı Psikoloji bölümü ve Tıp eğitiminin devamında görülen Psikiyatri eğitimidir.

OTE Standartları

Ülkemizde ‘oyun terapisti’ ünvanını kimin kullanabileceği ile ilgili bir karmaşa bulunmaktadır. 2-4 saatlik eğitimlerle herhangi bir uygulama tecrübesine sahip olmadan, hatta ilgili alanlardan dahi mezun olmadan kendini oyun terapisti ilan edenler vardır.