OTE Standartları

OTE Standartları

Ülkemizde ‘oyun terapisti’ ünvanını kimin kullanabileceği ile ilgili bir karmaşa bulunmaktadır. 2-4 saatlik eğitimlerle herhangi bir uygulama tecrübesine sahip olmadan, hatta ilgili alanlardan dahi mezun olmadan kendini oyun terapisti ilan edenler vardır.

OTE Standartları

Ülkemizde ‘oyun terapisti’ ünvanını kimin kullanabileceği ile ilgili bir karmaşa bulunmaktadır. 2-4 saatlik eğitimlerle herhangi bir uygulama tecrübesine sahip olmadan, hatta ilgili alanlardan dahi mezun olmadan kendini oyun terapisti ilan edenler vardır. Bunun doğal sonucu olarak da oyun terapisti hizmeti almak isteyen ebeveynler, yetkin olmayan kişilere müracaat edebilmekte ve çocukları zarar görebilmektedir.

Bunun yanında oyun terapisi alanında iyi eğitimcilerin kim olduğunu alan öğrencileri ve ruh sağlığı çalışanları tarafından pek bilinmemektedir. Oyun terapisi alanı popüler bir alan olduğu için sosyal medyayı etkin kullanan ama uygulama tecrübesi olmayan kişiler oyun terapisi eğitimi verebilmektedir. Birçok meslektaşımız kötü eğitimlerle sahaya gitmekte bu da uygulamada birçok yanlışın kapısını onlara açmaktadır.

OTE, kuruluş hedeflerinde bu karmaşayı gidermek adına çalışmalar yapmayı gündemine almıştır. OTE olarak 2023 yılında, bu karmaşaya son vermek amacı ile uluslararası kriterleri kendimize model olarak ülkemiz için ulusal kriterler geliştirme kararı aldık. Bu kriterlere sağlayan kişileri kamuoyuna ilan ederek ebeveynleri yetkin uzmanlarla, alan öğrencilerini de yetkin süpervizör ve eğitimcilerle buluşturmak istiyoruz.

OTE Onaylı Oyun Terapisti (OTE-T)

Enstitümüz onaylı oyun terapisti olmak isteyenlerin aşağıdaki kriterleri tamamlamış olması gerekmektedir. Bu kriterleri tamamladığınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçerek akreditasyon sürecinizi başlatabilirsiniz.

Lisans

Yüksek Lisans

Deneyim

Eğitim

Grup Süpervizyonu

Bireysel Süpervizyon

OTE Onaylı Oyun Terapisi Süpervizörü (OTE-S)

Enstitümüz onaylı oyun terapisti süpervizörü olmak isteyenlerin aşağıdaki kriterleri tamamlamış olması gerekmektedir. Bu kriterleri tamamladığınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçerek akreditasyon sürecinizi başlatabilirsiniz.

Lisans

Yüksek Lisans

Deneyim

Eğitim

Grup Süpervizyonu

Bireysel Süpervizyon

Referans Mektubu

OTE Onaylı Oyun Terapisi Eğitimcisi (OTE-E)

Enstitümüz onaylı oyun terapisi eğitimcisi olmak isteyenlerin aşağıdaki kriterleri tamamlamış olması gerekmektedir. Bu kriterleri tamamladığınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçerek akreditasyon sürecinizi başlatabilirsiniz.

Lisans

Yüksek Lisans

Deneyim

Eğitim

Grup Süpervizyonu

Bireysel Süpervizyon

Yardımcı Eğitimcilik

Referans Mektubu

ote-standartlari-nedir

Check out other cases